Montáž gabionů

Montáž gabionů

Gabiony jak poznat kvalitní gabiony. Pro montáž gabionů je důležité použití kvalitní certifikované gabionové sítě. Rozhodně zvolte gabionové sítě pro montáž gabionů, kde je záruka delší než desítky let. Pokud mají gabiony správně a dobře sloužit, tak musí být kvalitní. Kvalitní gabiony jsou zhotoveny z gabionové sítě, která má certifikací výrobce zajištěnou kvalitu a tedy i dostatečnou zárukou. Na výběr je více typů GABIONŮ tj. gabionových konstrukcí. Liší se velikostí a tvarem ok.

Nejběžnější konstrukce gabionových sítí jsou s rozměry ok 5x10cm, které se používají na skládanou variantu gabionů. Gabionové sítě s oky 10x10cm používáme na vnitřní stěny gabionu, záda gabionu, nebo příčky gabionu. Gabiony s oky o rozměru 5×5cm jsou používány převážně pro stavbu gabionů sypáním kamene do gabionových košů, nikoliv skládáním.

Nejprve se gabionové sítě nastříhají, pospojují a prováží dle technologického postupu a poté jsou gabionové koše tedy Gabiony vyplňovány kameny. Pro plnění gabionů se používají kameny o velikost frakce 63mm – 200mm. Plnění gabionových košů kamenem se provádí stejným způsobem, jako se provádí stavba z cihel. To znamená, že by se kameny neměly stavět do komínků, ale měly by být vzájemně „svázány“. Tím dosáhneme toho, že i když se síť po desítkách let rozpadne, gabionová zeď bude dále stabilní.

Na montáž gabionů a naplnění gabionů doporučujeme zvolit odbornou firmu, která má s montáží gabionů a plněním gabionů zkušenosti. Pro správnou funkci a životnost gabionových košů je důležitý osvědčený a odborný technologický postup.

Gabiony mají velkou budoucnost díky variabilitě a možnostem konstrukce gabionů. Při dodržení technologického postupu při montáži gabionů Vám gabiony budou dobře sloužit po mnoho let.